תכנון וילות – נינה ליזיק

תכנון אדריכלי הוא תהליך ייחודי ומשמעותי שמניח את היסודות לבנייה ולעיצוב בית החלומות שלכם. התכנון האדריכלי משמעותי אף יותר כאשר מדובר בתהליך תכנון וילות יוקרה, הכולל תכנון מוקדם ומפורט של חללים גדולים ומרובים, ניהול קבלת היתרים ואישורי בנייה, ניהול התקציב ויצירת תיק מפרטים של כל חללי הבית. תכנון וילה הוא תהליך הדורש ליווי מוקפד ומקצועי על ידי אדריכל המתמחה בתכנון ועיצוב של וילות, המותאם באופן אישי לצרכים, לרצונות ולדרישות שלכם.

מה ייחודי בתכנון וילה לעומת פרויקטים אחרים?

תכנון של וילה הוא תהליך ארוך ומורכב, הדורש היערכות ייחודית ביחס לפרויקטים אחרים – החל משלב התכנון המוקדם של חללים גדולים ומרובים, דרך ניהול ופיקוח על פרויקט הבנייה, ועד לעיצוב הסופי. הייחוד של תהליך תכנון וילה דורש תיאום ותפיסה הוליסטית של החללים השונים, על מנת שברמה הפרקטית יתאימו לצרכים היומיומיים, וברמה העיצובית ידברו באותה שפה ויצרו זרימה נכונה בין כל חלקי הבית. בנוסף, התהליך כולל גם התמקדות ספציפית וירידה לפרטים בכל אחד מהחללים הללו.

תכנון וילות

בחירת אדריכל לתכנון וילה – מה חשוב לדעת?

בתכנון וילות ישנה חשיבות רבה לעבודה מול הלקוח. מדובר בתהליך ארוך בעל בירוקרטיה רבה יותר מאשר בפרויקטים אחרים, למשל של שיפוץ בתים או תכנון דירות למגורים. על כן חשוב לשים דגש על בחירת אדריכל שעובד בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, החל מגיבוש הפרוגרמה לתכנון המבנה, דרך הצגת הדמיות מפורטות של החללים השונים ועד ליצירת התכנון הסופי, כמו גם בליווי תהליך הבנייה הסבוך והמורכב, שלוקח במקרה הטוב חודשים ארוכים. אדריכל של פרויקטים מסוג זה צריך לראות את התמונה הגדולה של כל הפרויקט, כמו גם לשים דגש על הפרטים הקטנים שמרכיבים אותו.

מה כולל התהליך?

כאשר עוסקים בתכנון וילות יוקרה מתחילים בשלב גיבוש הפרוגרמה, כלומר התוכנית המפרטת את תכנון המבנה, פירוט החללים, הקומות והמפלסים השונים, הסגנון העיצובי ושיטת הבנייה, וכל זאת תוך שיתוף פעולה והקשבה לצרכיו ולדרישותיו של הלקוח. שלב זה של תכנון מוקדם הוא משמעותי בכל תכנון אדריכלי, ובפרט כשאנו ניגשים לפרויקט מורכב של תכנון וילות. לאחר מכן יתמקד האדריכל בהכנת והצגת שרטוטים והדמיות של חללי הפנים השונים, כמו גם של המבנה עצמו במבט מן החוץ וכחלק מן החלל החיצוני של החצר או הגינה.

תכנון וילות יוקרה – המומחיות שלנו

כאשר בוחרים באדריכל המתמחה בתכנון וילות, שלב זה נעשה בצורה המקצועית, והמעמיקה ביותר. בחירה באדריכל שמתמחה בפרויקטים מסוג זה תוביל לפתירת כל הבעיות לפני תחילת הבנייה – וכך הדרך לבית החלומות שלכם תהיה קלה ונעימה הרבה יותר.

האדריכלית נינה ליזיק היא בעלת ניסיון רב בתחום תכנון הבנייה למגורים של בתים פרטיים ווילות יוקרה כבר למעלה מ-20 שנה. במהלכן ביצעה מאות פרויקטים שונים בתחום, תוך שימת דגש על תקשורת והבנת צרכי הלקוח והאתגרים העומדים בפניו. לפרטים נוספים צרו קשר ואשוב אליכם בהקדם, בדוא"ל: pl.archs@gmail.com, בטלפון: 04-9565328, או בנייד: 054-4782210.