אדריכלות וילות יוקרה – כיצד לבחור אדריכלית לפרויקט

אדריכלות וילות היא נישה ספציפית בתחום האדריכלות. מלבד זה שמדובר בתהליך ארוך טווח, ובניהול תהליכים בירוקרטיים תוך עבודה מול אנשי מקצוע נוספים, המורכבות של תהליך זה טמונה גם ביצירת יש מאין – כלומר יצירת הבית מא' ועד ת'. החל משלב החזון, כאשר יש רק מגרש ועוד ניתן וצריך לדמיין איך הבית ייראה, דרך התכנון הפונקציונלי והאסתטי ושילובם יחדיו, ועד לרעיונות ולפתרונות פרקטיים ועיצוביים. על כן יש לשים דגש רב על המקצועיות, הניסיון והחיבור בבואנו לבחור אדריכל וילות. 

וילות יוקרה – האדריכל נמצא בפרטים הקטנים

אדריכלי וילות המתמחים בתחום לא יהיו רק בעלי ניסיון בתכנון המבנה, באופן המייחד אותו מפרויקטים אחרים, אלא גם יידעו לרדת לפרטים הקטנים ביותר. הפרטים הקטנים הללו טמונים בבחירת חומרי הגלם האיכותיים ביותר, כמו גם בפתרונות מעשיים וטכנולוגיים לשיפור רמת איכות החיים בביתכם, אשר עתידים ללוות אתכם עוד שנים ארוכות. לכן ישנה חשיבות רבה בבחירת האדריכל המתאים ביותר עבור הפרויקט.

אדריכלים וילות

קריטריונים לבחירת אדריכל

האדריכל הוא ככל הנראה בעל המקצוע החשוב ביותר בתהליך בניית בית פרטי, בפרט אם מדובר בפרויקט יוקרה שעולה הרבה מאוד כסף. לכן, לא כדאי להקל ראש בהחלטה של איזה אדריכל לבחור.

להלן קריטריונים חשובים בבחירת אדריכלים וילות:

  • ותק וניסיון בתחום – הסתכלו בפרויקטים קודמים של האדריכל ובדקו האם הוא מתמחה בפרויקטים דומים, ובפרט באדריכלות וילות יוקרה. נסו לדלות כמה שיותר פרטים על הרקע המקצועי שלו, באיזה מוסד אקדמי הוא למד, ומהו סגנון העיצוב המאפיין את הפרויקטים שלו.
  • המלצות – המלצות היא דרך מצוינת לסנן את רשימת האופציות שבחרתם. לאחר שהקדשתם לא מעט זמן לאסוף מספר אדריכלים שהתרשמתם מן הסגנון העיצובי ומתיק העבודות שלהם, הקדישו זמן גם לשוחח עם לקוחותיהם הקודמים.
  • השוו הצעות מחיר ותמורה – אם אתם עובדים לפי תקציב, רצוי להשוות בין כמה הצעות מחיר לפני שאתם סוגרים עסקה. בבחינת הצעת המחיר יש לבדוק היטב מהם השירותים הכלולים במחיר. ישנם אדריכלים המציעים תכנון ראשוני של המבנה בלבד, וישנם כאלו שכוללים גם את עיצוב הפנים שתזדקקו לו לאחר מכן. יש לשים לב גם אילו פרמטרים כולל עיצוב הפנים, משום שישנם פרמטרים רבים שכלולים תחת שירות זה.
  • חיבור וכימיה – נכון, יש את כל הקריטריונים הרציונליים בבואנו לבחור אדריכל, אולם כימיה וחיבור רגשי הוא קריטריון חשוב לא פחות. מכיוון שאדריכל מומחה בתחום אדריכלות וילות יוקרה מלווה אתכם באחד הפרויקטים החשובים ביותר שתשקיעו בהם במהלך חייכם, חשוב מאוד לבחור מישהו שמעניק לכם הרגשה נוחה, שאתם סומכים עליו ומעריכים את דעתו. עוד יותר חשוב לבחון את מידת הפניות שלו אליכם והאם הוא זמין וקשוב לצרכים שלכם.

האדריכלית נינה ליזיק היא בעלת ניסיון רב בתחום אדריכלות בתים פרטיים ווילות יוקרה כבר למעלה מ-20 שנה. במהלכן ביצעה מאות פרויקטים שונים בתחום, תוך שימת דגש על תקשורת והבנת צרכי הלקוח והאתגרים העומדים בפניו. לפרטים נוספים צרו קשר ואשוב אליכם בהקדם, בדוא"ל: pl.archs@gmail.com, בטלפון: 04-9565328, או בנייד: 054-4782210.